Almanya’da dil eğitimi sunan bir çok kurum bulunmaktadır. Almanya’da dil okulları 2 kategori altında değerlendirilmelidir. Bunlar üniversitelerin bünyelerinde bulunan hazırlık okulları ve özel sektör tarafından işletilen dil kurslarıdır. Sizlerde Almancanızı Almanya’da bu dil okulları aracılığı ile geliştirmek istiyorsanız, öncelik olarak hedeflerinizi belirlemeniz gerekiyor. Eğer sizler yoğun bir eğitim almak ve daha sonrasında Almanya’da lisans, yüksek lisans veya doktora gibi akademik bir derece almak istiyorsanız, üniversitelerin sunduğu hazırlık kurslarına başvurmanız daha isabetli olacaktır. Bu kurslar yoğun(intensive) şekilde haftalık 18-24 ders saati aralığında bir programa sahiptir. Almanya’daki diğer özel dil okullarına nispeten verilen eğitim daha çok akademik amaçlıdır. Arkadaş çevrenizde bu niyete sahip olan insanlardan oluşacağı için hem Almanca öğrenme motivasyonunuz artar hem de üniversiteye başladan bu ortamı tecrübe etmiş olursunuz.

Üniversitelerin Dil Kursları

Uluslararası öğrencilerin en çok tercih ettiği üniversite Almanca hazırlık kursu Heidelberg Üniversitesi’nindir. Heidelberg Üniversitesi’nin en çok tercih edilen kurslardan birisi olmasının sebebi A1-C2 Almanca kur seviyelerinin her birinde öğrenim fırsatı sunmaktadır. Eğitim diğer özel kurslara nispeten maliyet olarak daha uygundur ve akademik eğitimi hedefleyen kişiler için tercih edilebilecek başlıca üniversitelerden biri Heidelberg Üniversitesi’dir. Mannheim Üniversitesi, Stuttgart Üniversitesi, Tübingen Üniversitesi, Karlsruhe Teknoloji Enstitüsü(KIT) gibi dünya sıralamasında yer bulan bir çok üniversitenin daha hazırlık kursları bulunmaktadır.

Almanya’da Özel Dil okulları

Almanya’da özel dil okullarını tercih edecek olmanız durumunda Heidelberg, Berlin, Köln, Frankfurt, Münih, Mannheim gibi bir çok şehirde bütçenize uygun bir dil kursu seçebilirsiniz. Bu dil okullarının aylık masrafı 500-800 € arasında değişecektir. Çoğunlukla tercih edilen dil kursları Goethe Institut Kursları, F+U Academy, DID Deutsch, CP / International House, CDC, Humboldt Institut şeklinde sayılabilir.

Almanya’da dil eğitimi almak istiyorsanız Almanya’da dil okulları başvuruları sırasında durumunuzu ayrıntılı olarak anlaşacağınız dil okuluna bildiriniz. Almanca eğitiminizi Almanya’da bir dil okulunda alabilmeniz için öncelikli olarak en az A1 dil sertifikasına sahip olması gerekmektedir. Bu sertifika olmaksızın yapılan Almanya vize başvurularının olumsuz sonuçlanması istenen bir sonuç değildir. Almancayı Almanya’da öğrenmek istiyorsanız, EduGaleria olarak sizlere en uygun olan dil kursunu bulmayı kendimize bir görev addediyor ve sizlerin memnuniyetini önceliğimiz kabul ediyoruz.

EduGaleria Online Almanca Dil Kursu (A1-B1)

Dil kurs için belli bir seviyeye kadar, örneğin B1 dahil, online Almanca dil kursu üzerinden ilerlemek ve geri kalan kısmı Almanya dil kurslarında tamamlamak da bir imkan olabilir. Online dil kursu hizmetimiz hakkında bilgi almak için buraya tıklayınız.

Share