Almanya dünyanın ekonomik olarak en önde gelen ülkelerinden biri olmanın yanında eğitim alanında da öncülük eden birçok önemli üniversiteye sahiptir. İşte sizin için derlediğimiz en iyi Almanya Üniversiteleri:

 

  • Heidelberg Üniversitesi: SEMPER APERTUS (Her Zaman Açık) parolasıyla 1386 yılında kurulan Ruprecht-Karls Heidelberg Üniversitesi, Latince adıyla Ruperto Karola, Almanya’nın en eski üniversitesidir. Dünya sıralamasında ilk 50’ya girmektedir.

 

  • Berlin Teknik Üniversitesi: 1879 yılında kurulan Berlin Teknik Üniversitesi Almanya’nın en büyük teknik üniversitelerinden biri olmanın yanında, Carl Bosch, Ludwig Hertz ve Wolfgang Paul gibi önemli insanların mezun oldukları yerdir.

 

  • Münih Teknik Üniversitesi: Özellikle mühendislik ve bilişim teknolojileri alanında dünyanın en iyileri arasında olan Münih Teknik Üniversitesi, BMW, Siemens ve AUDI gibi önemli sponsorlara sahiptir.

 

  • Köln Üniversitesi: Avrupa’nın en köklü eğitim kurumlarından biri sayılan Köln Üniversitesi Alman Mükemmellik Üniversiteleri grubuna (Exzellenzinitiative) üyedir. Ekonomi, hukuk, işletme gibi alanlarda öncü olan üniversite yine tıp alanındaki başarılarıyla da göze çarpmaktadır.

 

Almanya Üniversiteleri pek çoğu hatta hemen hemen hepsi itibariyle Dünya standartlarının üzerinde bir eğitim sunmaktadır. Aşağıda Dünyaca ünlü Times Higher Educaiton sıralamasında ilk 200’e giren Almanya Üniversitelerini de sizin için derledik. Başvuru şartlarını okumak için gerekenleri öğrenmek için buraya tıkla.

 

Dünya sıralamasında ilk 200’e giren Alman Üniversitelerinin Listesi:

LMU München

Technische Universität München

Heidelberg Universität

Humboldt Universität zu Berlin

Charité – Universitätsmedizin Berlin

Freiburg Universität

Tübingen Universität

RWTH Aachen

Bonn Universität

Göttingen Universität

Ulm Universität

Hamburg Universität

Technische Universität Berlin

Köln Universität

Mannheim Universität

TU Dresden

Würzburg Universität

Bielefeld Universität

Karlsruher Institut für Technologie

Erlangen-Nürnberg Universität

Münster Universität

Duisburg-Essen Universität

 

(Kaynak: Times Higher Education World University Rankings 2020)

Share