Kariyerinize Almanya’da devam etme kararınızı aldıktan sonra hemen yapmanız gereken 2 adımdan birisi Almanya Diploma Denklik/Anerkennung sürecinizi başlatmak olmalıdır. Birçok kişi Almanya’da yaşamaya karar verdikten sonra bu süreci doğru yönetemediği için bu hedeflerinden vazgeçer. EduGaleria ekibi olarak bizim doğru danışmanlığımız ve nokta atışı tavsiyelerimiz sayesinde bu süreci aslında söylenilenlerin aksine çok daha kolay atlatacaksınız.

Bu süreçte unutmamanız gereken en önemli konu asıl aktörün kendiniz olduğudur. Başvurular bireysel olarak yapılmaktadır. EduGaleria ekibi başvuru için gerekli evrak listenizin hazırlanması ve bunların kontrolü, başvuracağınız kurumların belirlenmesi ve gerekirse bu kurumlarla sizin adınıza iletişime geçilebilmesi gibi birçok konuda sizlere profesyonel bir destek sunacaktır.

Başvurucuların her meslek grubu için denklik işlemlerinde istenen başvuru evraklarının ve dil seviyelerinin farklı olduğunu unutmamalarını tavsiye ediyoruz. Ayrıca Almanya federal bir devlet olduğu için diploma denklik başvurularında eyalet bazlı düzenlemeler de bazı farklılıklar göze çarpıyor.

Almanya Diploma Denkliğinizi aldıktan hemen sonra kendinize iş aramaya başlayabilir ve Almanya Göç Yasası kapsamında kariyerinize Almanya’da devam edebilirsiniz.

Share