Almanya Tıp Fakülteleri

Dünya’nın en iyilerinden olan Almanya Tıp Fakülteleri’nde ücretsiz tıp eğitimi almak istemez misin? Almanya Tıp Fakülteleri yüz yıllardır bilime öncülük eden kurumlar olma özelliğini taşıyor. Sosyal bir devlet olan Almanya’da tıp fakültesi öğrencisi olarak hem ekonomik olarak rahat bir hayat sürebilir hem de hayallerinin peşinden koşabilirsin. Peki opsiyonların neler mi?  Almanya Tıp Fakülteleri’ni harita üzerinde görmek istiyorsan buraya tıkla. Hadi beraber inceleyelim.

(Temel Bilgileri henüz okumadıysan buraya tıklayabilirsin.)

 

Almanya Tıp Fakülteleri Başvuruları

Türkiye’de tıp fakültesi kazanmak için mi uğraşıyorsun? Ya da çoktan kazandın mı? Ya da sınavın iyi geçmedi ve tıp fakültesine yakın başka bir bölüm mü kazandın? Öyleyse teorik olarak Almanya tıp fakültelerine başvuru şansın var demektir.

Peki not olarak bir başarın olmak zorunda mı? Aslında değil. Neden mi? TestAS sınavına girerek yukarıdaki şartı sağladıysan önceki puanlarından bağımsız olarak Almanya Tıp Fakülteleri’nde okuyabilirsin. Mesela nerde mi? Almanya tıp fakültelerinin önde gelenlerinden biri olan Köln Üniversitesinde.

Peki şimdi ne yapmalısın? Bir an önce Almanca öğrenmeye başlamalısın. Çünkü C1 seviyesine ulaşmadan başvurun tıp fakültesi için dikkate alınmayacak. Ayrıca TestAS sınavından iyi bir puan alman da tabi ki iyi bir Almanca dil bilgisi ile mümkün.

Dil seviyen hazırsa evraklarını başvuru için hazırlamaya başlayabiliriz. Sahip olduğumuz tecrübe ile kimin hangi puanla, nereden kabul alabileceğini az çok öngörebiliyoruz. Çünkü az sayıda üniversite hariç, üniversiteler yabancı öğrencileri hangi puanlarla kabul ettiklerini açıklamıyorlar. Biz bu konudaki veri bankamıza güveniyor ve seni de danışmanlık seansımıza bekliyoruz.

 

Online TestAS Hazırlık Kursları

Almanya’da tıp fakültesinden kabul almak çoğu üniversitede ancak iyi bir TestAS notu ile mümkün. TestAS sınavına girmiş ve çok iyi puanlar elde etmiş olan eğitmenlerimiz bu kursu sizler için vermekte. Ayrıntılı bilgi için şimdi başvur butonuna tıkla ve TestAS kursundan yararlanmak istediğini iletişim kısmında ayrıca belirt. Seninle en kısa sürede iletişime geçeceğiz.  

 

Almanya’da Ders Saydırmak ve Üst Dönem Başvuruları

Tıp Fakültesine çoktan başladın ve Almanya’da derslerini saydırmak mı istiyorsun? Elbette doğrudan Alman Tıp Fakülteler’inden mezun olmanın birçok avantajı var. Sen de bu avantajları yaşamak istemez misin? Tabi ki bu mümkün ve bu konuda da seni destekliyoruz. Hemen danışmanlık form isteğini doldur ve bizimle iletişime geç.

 

Diş Hekimliği, Eczacılık, Veterinerlik ve diğer bölümler

Tıp değil de sağlık ve biyoloji alanındaki diğer bölümlere mi başvurmak istiyorsun? Tabi ki bu da mümkün. Diş hekimliği, eczacılık ve veterinerlik için tıp fakültesine benzer şekilde başvurular yapılıyor. Bu alanlarda da seni bütün birikimimizle desteklemeye hazırız. Yine çok revaçta olan Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümleri veya temel bilim sevdalıları için Biyoloji ve Biyokimya bölümlerine başvurular da tabi ki mümkün. Haydi danışmanlık almak için aşağıdaki butona tıkla.

Share